• Žiadne produkty v košíku.

Krotitelia dlhov

25,00 

Courses Included
Kategória:

Popis

Celá súčasná spoločnosť žije na dlh. Normálnosť toho, byť v dlhoch, je prezentovaná médiami, reklamnými kampaňami a finančnými inštitúciami, a tak je považované za novú normu. Ale nie je to tak dávno, kedy sa stigmy dlhu každý desil a požičať si od niekoho bolo to posledné, na čo sa myslelo. Existovala teda aká taká spoločenská poistka, ktorá prirodzene bránila si požičiavať. Platilo jednoduché pravidlo, nemáš na to čo chceš, tak jednoducho čakaj a šetri. Tento prístup učil ľudí sporovlivosti a žitiu v rámci životných nákladov, ktoré si mohli ľudia dovoliť.

Nanešťastie sa situácia mení. Požičať si je nesmierne ľahké a je to prezentované, ako niečo čo je dostupné a vzrušujúce. Načo si odopierať zážitky a veci, keď ich môžeme mať hneď. Ak má človek šťastie, tak z tejto pasce vyviazne. Ale pokiaľ šťastie nemá, začne sa roztáčať začarovaná špirála, ktoré zväčša nemá šťastné konce.

Ak teda uvažuješ nad tým, že si niekde požičiaš alebo už si niečo požičal a začína ti dochádzať, že to nebol veľmi dobrý nápad, tak sa poď s nami pozrieť ako sa stať krotiteľom dlhov.